Nejde o první filmovou verzi knihy Roalda Dahla, ale rozhodně o tu nejznámější. Po vyslovení jména Willy Wonka si tak lidé představí mnohem spíš Johnnyho Deppa než Gena Wildera z verze z roku 1971. O Johnnym Deppovi se toho dovídáme neustále dost. Ale co dětští herci z tohoto krásného fantasy muzikálu?
Julia Winter
V roli sebestředné dívenky Verucy Salt se představila Julia Winter (31). Šlo také o její jedinou filmovou roli a ačkoli měl snímek velký komerční úspěch a zajistil jí popularitu, vede od té doby život mimo světla ramp nebo kamer.
Po návratu do rodného Švédska vystudovala prestižní Karolinska Institutet ve Stockholmu, kde získala titul v oboru medicíny a nyní pokračuje v doktorátu zaměřeném na chirurgii a molekulární medicínu. Její výzkum se soustředí na monitorování onkologických pacientů a vývoj inovativních chemoterapeutických metod.
Phillip Wiegratz
Představitel zavalitého Augustuse Gloopa se narodil 17. února 1993 a Karlík a továrna na čokoládu pro něj nebyl poslední filmovou zkušeností. Za zmínku stojí, že v něm musel nosit tzv. fatsuit, protože sám je normální postavy. Následně si zahrál v sérii rodinných komedií Žáby k zulíbání 1-3 a naposledy ve snímcích Lore z roku 2012 a Ruby Red o rok později.
Tentokrát nešlo o komedii, ale dramatický válečný thriller v koprodukci Německa, Austrálie a Velké Británie. Tak uvidíme, čeho se od sympatického herce ještě dočkáme.
Jordan Fry
Syn Christine a Paula Fryových ze Selahu ve státě Washington si střihl roli Mikyho Telekuka. Pro svou milou povahu byl od dětství oblíben mezi vrstevníky, role však dostával téměř výlučně povahově opačné. Miky Telekuk zůstává dodnes jeho největším počinem, ale stejně jako u Phillipa není jedinou rolí v rejstříku.
Objevil se v komedii Paličatý všeuměl (2006), mysteriózním thrilleru Zmizelá (2012) a (snad ne) naposledy romantické komedii Byrd and Bees z letošního roku.
AnnaSophia Robb
Jediná dcera křesťanské rodiny architekta a designérky. Pochází z Denveru a přísně trvá na oslovování celým jménem, které sama vyslovuje „Ah-na Sofia“. Její předkové byli skotského, dánského, švédského, anglického i irského původu.
Po herectví toužila odnepaměti a debutovala rok před Karlíkem rodinným dramatem Americká děvčata: Samantha. Její dětská touha jí vyšla a stejně jako Freddie Highmore má dosti bohatou kariéru jak filmovou, tak seriálovou. Zatím posledním zářezem je tak dobrodružná akční fantasy Neverafter z letošního roku.
Freddie Highmore
A na posledním místě člověk s nejobsáhlejší filmografií. Freddie se filmově naposledy objevil – respektive je slyšet – v animované komediální adaptaci povídky Oscara Wilda Strašidlo Cantervillské.
Seriálově letos ukončil desátým dílem sedmé série oceňovaného Dobrého doktora o mladém chirurgovi se syndromem učence. Už předtím ale temně zazářil v Batesově motelu, prequelu událostí legendárního Hitchcockova hororu Psycho. Seriál ovšem nevycházel z filmu, ale jeho předlohy, tedy románu Roberta Blocha. Ztvárnění postav slavným režisérem bral ale v potaz.
Film Karlík a továrna na čokoládu mohou diváci sledovat v pátek večer na Nova Cinema, případně v repríze v sobotu v 15:45.